“SOBIČAK” napokon imao goste

Nakon duljeg vremena neželjene tišine i mira, naš “sobičak” napokon je imao goste 🤗❗

Više o projektu pročitajte u prilogu ❗

Jučerašnji dan projekta “Stanica za život” obilježen je energijom odlične ekipe. Radionice “Crtice o nama” protekle su u opuštenoj atmosferi; djeca su naučila nove riječi njihovih drugara iz drugih zemalja, pričali su i pisali o sebi, onome što vole i ne vole (neki ne/vole matematiku, neki ples, vole pizzu, colu i naravno čokoladu, ne vole ustajati rano, ne vole maske i ne vole ništa što nije dobro). To je ono što definiše svu djecu svijeta. Radionice su održane u JU “I srednja škola” Cazin u lijepom “Sobičku” koji je inače napravljen vrijednim rukama djece pod dobrim rukovodstvom. Zahvaljujemo se direktoru škole Samiru Abazoviću na ukazanom povjerenju i gostoprimstvu, roditeljima naše zajednice koji su doveli svoju djecu na radionice i osoblju IOM-a i Save the Children koji djeluju u sklopu PMC “Sedra”. Radionice “Crtice o nama” 8. su aktivnost projekata ” Stanica za život” koji realizira udruženje Igra 27 i IOM Bosnia and Herzegovina u okviru projekta “Regionalna podrška zaštitno-osjetljivom upravljanju migracijama na Zapadnom Balkanu i Turskoj – Faza II”. Sredstva je osigurala Evropska unija.

Pogledajte nekoliko slika